Úspory ve vytápění, za které nezaplatíte ani korunu

Vytápíte váš interiér tak, abyste mohli chodit jenom v tričku a bosí? Víte, že snížením teploty o jediný stupeň ušetříte 6 % energií? Za to už ponožky určitě stojí, co myslíte? Stejně rychlá může být i cesta k dalším úsporám. Teplu od radiátorů mohou bránit jak dlouhé záclony, tak i nábytek.

Teplo oceníte, jen když jste doma

Proč zbytečně utrácet za energie, když nejste doma? Používejte moderní termostaty k nastavení teploty v bytě. V nepřítomnosti stačí nechat topení temperovat na cca 17–19 °C. Tato teplota postačí, aby zdi nevychladly, ale zároveň až přijdete z práce, rychle domácnost vytopíte! Odborníci doporučují teplotu pro obytné místnosti 20 až 22 °C, v chodbách 17 až 19 °C a v koupelně 22 až 24 °C. Teplo si nastavujte podle potřeby. Snížením teploty na vašem termostatu o jeden stupeň ušetříte dalších 6 % energií.

Za závěsy je vám teplo k ničemu

V případě, že používáte radiátory, dejte pozor, aby nebyly překryté záclonou či závěsem nebo zastavěné nábytkem. Také je potřeba je pravidelně odvzdušňovat. Výměnu klasických starých litinových radiátorů si navíc dobře rozmyslete. I když se vám mohou zdát nemoderní, litina drží teplo nejlépe, a navíc nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Mají sice díky velkému objemu pomalejší náběh, ale zato mají delší setrvačnost při výhřevu. Neskočte na lep některým obchodníkům a vybírejte vždy především podle kvality a až poté podle designu.

Nevíte si rady? Chcete s námi něco zkonzultovat?

Pak nám rovnou zavolejte!

Po–Pá: 8:00–15:00 hod.

Blog

Pozor na úniky vody

Možná namítnete, že doma s vodou zacházíte hospodárně a neplýtváte. Kromě uživatelského chování ale výsledná spotřeba závisí také na technickém

Číst dále »